A) TurnuvaL'ın Hukuki İşlem Uygulaması

A1) Türk Ceza Kanunu'nun 243'cü maddesinin 1'ci fıkrasına göre;
Bir bilişim sisteminin bütününe veya bir kısmına, hukuka aykırı olarak giren ve orada kalmaya devam eden kimseye bir yıla kadar hapis veya adlî para cezası verilir.
A2) Türk Ceza Kanunu'nun 243'cü maddesinin 2'ci fıkrasına göre;
Yukarıdaki fıkrada tanımlanan fiillerin bedeli karşılığı yararlanılabilen sistemler hakkında işlenmesi hâlinde, verilecek ceza yarı oranına kadar indirilir.
A3) Türk Ceza Kanunu'nun 243'cü maddesinin 3'cü fıkrasına göre;
Bu fiil nedeniyle sistemin içerdiği veriler yok olur veya değişirse, altı aydan iki yıla kadar hapis cezasına hükmolunur.B) Sistemi engelleme, bozma, verileri yok etme veya değiştirme kanunu;

B1) Türk Ceza Kanunu'nun 244'cü maddesinin 1'ci fıkrasına göre;
Bir bilişim sisteminin işleyişini engelleyen veya bozan kişi, bir yıldan beş yıla kadar hapis cezası ile cezalandırılır.
B2) Türk Ceza Kanunu'nun 244'cü maddesinin 2'ci fıkrasına göre;
Bir bilişim sistemindeki verileri bozan, yok eden, değiştiren veya erişilmez kılan, sisteme veri yerleştiren, var olan verileri başka bir yere gönderen kişi, altı aydan üç yıla kadar hapis cezası ile cezalandırılır.
B3) Türk Ceza Kanunu'nun 244'cü maddesinin 3'cü fıkrasına göre;
Bu fiillerin bir banka veya kredi kurumuna ya da bir kamu kurum veya kuruluşuna ait bilişim sistemi üzerinde işlenmesi halinde, verilecek ceza yarı oranında artırılır.
B4) Türk Ceza Kanunu'nun 244'cü maddesinin 4'cü fıkrasına göre;
Yukarıdaki fıkralarda tanımlanan fiillerin işlenmesi suretiyle kişinin kendisinin veya başkasının yararına haksız bir çıkar sağlamasının başka bir suç oluşturmaması hâlinde, iki yıldan altı yıla kadar hapis ve beş bin güne kadar adlî para cezasına hükmolunur.

Not: Türk Ceza Kanunu'nun yukarıda adı geçen 243 ve 244 sayılı kanunlarına göre, kuralları ihlâl eden kişi, kurum veya kuruluşların sanal ortamda verilen internet protokol numarası belirlenip, merkezine bağlı olduğu Türk Telekomünikasyon A.Ş. veya benzeri İnternet Servis Sağlayıcılarının İletişim ve AR-GE sistemlerinden incelenip gerekli evraklarla TurnuvaL.com tarafından savcılığa sevk edilecektir.1) Profil Kuralları:

1A) Kayıt olurken kullanmak istediğiniz üye nickleriniz ahlaki değerlere aykırı, absürt, xxx.com uzantılı ve reklam amaçlı olamaz. Aksi takdirde yönetim tarafından üyeliğiniz silinebilir.
1B) Her kullanıcı özel bir sebep olmadığı takdirde sadece 1 adet üyelik alabilir. Aksi takdirde aldığı çoklu üyeliklerin hepsi elinden gidebilir. Aldığınız çoklu üyeliklerle anketlere, turnuvalara veya benzeri etkinliklere katılamazsınız ve bunun cezası siteden uzaklaştırma olur.
1C) Avatarlarınız ve signatürünüzde hiç bir şekilde siyasi yazı, resim ve ırkçılık unsurları bulunduramazsınız. Aksi takdirde uyarı alır, avatar ve signatürünüz silinebilir.
1D) Kullanıcı resimleri büyüklüğü, boyutu, cinsi ve imza karakter sınırı hakkında hiçbir şekilde şikayette bulunmayınız. Üye rütbesi için şart koşulan avatar boyutu 40 kb ve genişliği 150x200 pixeldir.2) Forum Kuralları:

2A) Forum içerisinde yazılan mesajlardan tamamen mesajı yazan forum üyesi sorumludur. Forum üyelerinin mesajlarından dolayı forum yöneticileri veya turnuval yönetimi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.Site yönetimi, kurallara uymayan mesajları, avatarları ve signatürleri değiştirme ve silme hakkına sahiptir.
2B) Yeni konu açmadan önce aynı konunun olabileceğine karşın lütfen sitemizde bulunan Arama motoruyla site içi arama yapın. Aksi takdirde açılmış benzeri bir konu görüldüğünde itiraz edilmeden açtığınız konu yönetim tarafından silinebilir.
2C) Konu başlıklarını konu içeriğine uygun şekilde adlandırınız. Eğer açtığınız konu bir yardım konusuysa konu başlığını "Acillllllll" - "Yardııııııııııııııııııım" - "Yapamadııııııııııııııııım " diye benzeri saçma isimlendirmelerden kaçının. Aksi takdirde açtığınız konuya yanıt verilmez ve silinebilir.
2D) Türkiye Cumhuriyeti yasalarını, uluslararası kanunları, anlaşmaları ve tüzükleri çiğneyen, politik siyasi, dini propaganda, maksadı aşan argo, sataşma, aşağılama, hakaret ve küfür içerikli mesajlar yazılması yasaktır. Aksi takdirde yönetim tarafından uyarı, ceza alabilirsiniz ve hatta siteden uzaklaştırılabilirsiniz.
2E) Genel ahlâk kurallarına aykırı, kişileri veya kurumları küçük düşürücü, hakaret niteliğinde sözler asla kullanamazsınız. Özellikle spor bölümünde takım adına veya oyuncuyu tahrik edici mesaj atamazsınız. Bu davranışınızı ilerlettiğiniz takdirde Spor Bölümü Cezalısı rütbesi alırsınız ve spor bölümüne ebediyyen mesaj yazamazsınız.
2F) Site içerisinde veya siteyle bağlantısı olan hiçbir yerde üyelik gerektiren sitelerin reklamını yapamazsınız. Aksi takdirde yönetim tarafından uyarılır ve devamını getirdiğinizde ceza ve hatta siteden uzaklaştırılabilirsiniz.
2G) Açtığınız konular bölümle ilgili olmalıdır. Aksi takdirde konunuz silinebilir ve uyarı alabilirsiniz. Açtığınız konuya cevap yazılmaması halinde tekraren aynı konuyu açmayınız. Konu içerisine "cevap atan yokmu" - "hadiiiii bekliyorummm" diye cevaplar yazmayın uyarı veya ceza alabilirsiniz.
2H) Özel Mesaj ile forum üyelerine kışkırtıcı, tahrik edici, hakaret ve reklam amaçlı mesajlar atamazsınız. Aksi takdirde tespit edilip siteden uzaklaştırılabilirsiniz. Site ve forum yöneticilerine özel mesaj atıp genel destek istemeyiniz. Bulunduğunuz bölümün moderatörüne ulaşıp onlardan yeterince bilgi alabilirsiniz.
2J) Sitede bulunan konularda, bağlantısı verilen linklerden ve yönlendirmelerden sitemiz sorumlu değildir. Bu bağlantılar haricinde satış amaçlı ticari firmaların telefonları ve linkleri verilemez. Aynı zamanda referans kodlu bir linki paylaşamazsınız. Aksi takdirde konunuz silinir ve ceza alabilirsiniz.
2K) Hiç bir şekilde lisanslı ve izinsiz kullanımı yasak olan korsan diye tabir ettiğimiz program, oyun, müzik, warez gibi illegal içeriğe sahip paylaşımlar yapamazsınız. Aksi takdirde konunuz silinebilir ve ceza alabilirsiniz.
2L)Okunabilirliği ve forumun işlevselliğini zorlaştırabilecek, görüntü kirliliğine neden olabilecek her türlü yazı stilinin, renginin, grafiğin, mesaj biçimlendirmesinin kullanımı yasaktır. Tamamı büyük harflerden oluşan konu başlıkları kullanamazsınız.
2M) *****grafik içerik, yasadışı ilaçlar, bu ilaçların üretim cihazları, kumar, kumar benzeri içerik, silah veya mühimmat, alkollü her çeşit içecek ve gıda maddesi, tütün ile bu konuda olan içerik, reçete ile satılan ilaçların tanıtımı veya satışı amacıyla yapılacak bir paylaşımı site içerisinde yayınlamak, özel mesaj kanalıyla bu eylemleri gerçekleştirmek, kurallar gereğince yasaktır.
2N) Herhangi bir konuda mesaj gönderdikten çok kısa bir süre sonra aynı konuya tekrar mesaj göndermek yani flood yapmak yasaktır. Eklemeler ve düzenlemeler için lütfen “Düzelt” tuşu kullanınız. Aksi takdirde uyarılır ve sonrasında ceza alabilirsiniz.
2P)Birkaç kelimeden ibaret “teşekkürler” ve benzeri amaçlı mesajların gönderilmesi yasaktır. Yorumunuz gayet açık ve net olmalıdır. Alıntı yaparken kesinlikle alıntı yaptığınız kişinin mesajını değiştirmemelisiniz. Yanlış anlaşılmalara sebep olabilir ve ceza alabilirsiniz.
2R) Başkalarının özel hayatı hakkında veya başkalarına ait kişisel bilgileri, telefon numaralarını, adreslerini yayınlamak kesinlikle yasaktır. Bu gibi durumlarda tesbit edildiğinizde siteden uzaklaştırma alabilirsiniz.
2S) Denetleme sistemi bulunan bölümlerde açtığınız konuların aktif olmasını bekleyiniz ve aksine konu açılmadı diye sürekli aynı konuyu açmaya çalışmayınız. Yönetim tarafından açtığınız konu kısa süre içerisinde değerlendirildikten sonra aktifleştirilecektir.
2T) Sanal Ağ Programlarının ağlarındaki konuşma, tartışma ve küfürleri foruma yansıtmak ceza ve ban sebebidir. Forum Yöneticisi veya Bölüm Sorumluları'na özel mesaj yolu ile bildirebilirsiniz. Eğerki bulunduğunuz hamachi ağı bir turnuva ağıysa bunu kesinlikle turnuva yöneticisine bildiriniz.
2U) Turnuval.com'a ait hiç bir icon,içerik,resim,stil vb. bilgi başka sitelerde kullanıldığı tespit edildiğinde ve diğer kurallara aykırı hareket edildiğinde Hukuki İşlem Başlatılacaktır.
2V) Forumda hiçbir şekilde ticari amaç veya şahsi amaç için ürün satışı yapmak, adminlik ve key satmak yasaktır. Sadece siteye destek için yönetimin satacağı ürünlere izin verilecektir.3) Moderatör Başvuru Kuralları:

3A) Forumumuza yazılar yazacak, konularla ilgilenecek, online süresi yüksek, takım çalışmasına yatkın moderatörler alınacaktır.
3B) Öncelikle deneme niteliğinde Turnuva Kaptanı rütbesi verilecektir ve eğer işinde başarılı ise Bölüm Sorumlusu olacaktır.
3C) Başvuru yapmadan önce forum için birşeyler yapınız. Foruma katkısı olmayan kişilerin başvuruları değerlendirilmeye alınmayacaktır.

Moderatör başvurularında ayrıca dikkat etmeniz gereken hususlar vardır.
3D) Hangi bölüme mod olmak istiyorsanız öncelikle belirtiniz.
3E) Kendinizi tanıtın kısaca ve ne yapabilceklerinizi,hedeflerini,amaçlarınızı kısaca belirtiniz.
3F) Yetkili Yaş Sınırı 16+ Olmalıdır.
3G) Somut olarak örnekler vererek forumdaki katkılarınızı belirtiniz.Eğer bu kuralları sayıp forumumumuza Dmod olmak istiyorsanız yönetime başvuru yapabilirsiniz. 5000 gb arşivim var, günde 24 saat online olurum , forumlar benden sorulur, ben mod olmak için yaratılmışım, abi lütfen sen önce yetki ver yapmazsam silersin vs. gibi mesaj yazan arkadaşlar için MuStAfA'nın güzel bir sözü var: Kuru laf (boş lakırdı) forumu doyurmaz. Not:100 mesajı olmayan kişiler başvurmak için mesaj atmasın.3H) Örnek Moderatörlük Başvurusu;

İsim ve Soyisim :
Yaş (+16 Yaş sınırı vardır):
Görev Almak İstediğiniz Bölümler :
Bizimle Çalışmak İsteme Sebebiniz :
TurnuvaL Geçmişiniz :
Vizyonunuz ve Misyonunuz :


Bu kalıp ile herhangi bir forum yöneticisine özel mesaj atarak başvuru yapabilirsiniz.
Başvurularınıza en geç 1-2 hafta içinde sonuçlanarak size geri dönüş yapılır.
Yakın tarihte tekraren göndereceğiniz bir başvuru değerlendirilmeye alınmaz.
4) Yönetim Kuralları

4A) Yönetimdeki herkes öncelikle oyuncularla ve kendi aralarında iyi geçinmeyi bilecektir.
4B) Herkes rütbesini bilecek ve üst rütbelilere forum içinde saygılı olacaktır.
4C) Alt rütbedekiler sizden yardım istediğinde geri çevirmeyin. Eğer özel bir sebebiniz varsa o kişiyi sizden daha üstrütbedeki birine sevkedin.
4D) Alt rütbedeki biri kesinlikle kendinin üst rütbesindeki birine aşağılayıcı söz ve hakaret sarfetmesin. Aksi takdirde yetkisi elinden alınabilir.
4E) Yönetim içi gereksiz sebeplerden dolayı herhangi Site veya forum yöneticisini meşgul etmeyiniz ve konuşmalarınıza dikkat ediniz.
4F) Yönetimde bulunduğunuz sürece Site ve forum yöneticilerine laubalilik, yalakalık ve ukalalık niteliğinde sözler kullanmayınız.
4G) Yönetim içerisinde yazılan bir bilgiyi dışarı sızdırmak kesinlikle yasaktır. Aksi takdirde tespit edildiğinizde yetkiniz alınabilir.
4H) Yönetimdeyken "o şöyle yapmazsa siteyi bırakırım" - "bu şöyle demezse siteyi bırakırım" gibi çocukca hareketlerden sakının. Aksi taktirde bu sizin sonunuz olur.
4J) Yönetimden biriyle bir anlaşamamazlığınız varsa ve bunu kendiniz halledemiyorsanız site ve forum yöneticilerine bildirin onlar gereğini yapacaktır.
4K) Yönetimde bulunan biri aynı zamanda başka bir sitede moderatörlük yapmayacaktır. Heleki bir oyun turnuva sitesiyse. Tespit edilirse üst yetkililerle beraber konuşulacaktır.
4L) Forumda bulunan emekli yönetici rütbesi için alt sınır yetkisi Kategori Amirliğidir. Bölüm sorumlusu veya alt rütbede bulunan birine bu rütbeyi vermek kesinlikle yasaktır.
4M) Forumda rütbesi bulunan kişiler emekli yönetici olsa dahi, bu siteye rakip bir site açtığında bu forumdaki üyelikleri ve rütbesi sonsuza dek silinir.
4N) Forumda avatar boyutları sınırları standart 150x150 olup bu kuralı çiğneyen rütbeliler 1 ila 30 güne kadar hak mahrumiyeti cezasıyla cezalandırılırlar.