Bu anlatılanlar tamamen hayal ürünüdür.
Türkistan Ateşi
1.Bölüm-Geçim Sıkıntısı:

Anadoluda insanların geçim kaynağı hayvancılık , tarım ve ticarettir.Dusturil köyünde yaşayan fakir bir ailede tarım ile uğraşırlardı.Vergiler çok ağır gelirdi ama genede yiyecek bir soğan ile bir ekmeği bulurlar şükrederlerdi.
Bunlar birgün tarlalarını işlerken yanlışlık komşularının tarlalarına girmişler ordaki arazinin birazını istemeden bozmuşlar.Komşuları bu olaydan sonra kinlenmiş ve onların ürününe hastalıklı diyerek ortalığa bir iftira atmışlar.
Çoğu kişi inanmış ve almamış , ve bunlar artık burda satış yapamaz olmuşlar ellerindeki arsaları tek tek satmışlar zarar etmişler.Sonra ellerinde ne varsa satıp gitmişler başka bir köye , bu aileye bu köydede kötü davranmışlar.
Bu köy çoğunlukla ermenilerin olduğu bir yermiş.Bu ailenin 5 tane çocuğu varmış.3 Erkek 2 Kız.Aile buradada ticarete atılmaya karar vermiş koli koli mallar alıp baharatlar,ipekler alıp satıyormuş bu sefer lakin ermeniler bunun satışını gördükçe kıskanıyorlarmıştı.
Bir grup ermeniler bu ailenin Türk ve Müslüman olduğundan nefret ediyorlarmış ama aileye karşı belli etmiyorlarmış.Bir gün bu bir grup ermeni gelmiş ve bu ailenin erzaklarını mallarını yakmışlar ve buradan gidin diye bir mesaj bırakmışlar.
Ailenin reisi oturup gecelere kadar düşünür ve gelecekte ne olacak diye planlar yapardı.Ama zaten oturdukları evide köyün yaşlısından borç alarak almıştı.O borcu ödediği taktirde köyden ayrılacaktı.Bu olayın üstünden 1 hafta geçtikden sonra ermeniler baktılar duruyorlar bu seferde ailenin 3 oğlanını iyice dövmüş bir dahakine öldürürüz demişler.

Ailenin reisi Ya Sabır diyerek sessizliğini korumus daha sonrasında bu ailenin 3 oğlanıda gitmiş o çeteye karşı yüz yüze gelmişler.Oğlanların yaşı 22 , 19 ve 16 idi ermeniler ise kazık kadar adamlardı.Bunlar tutuşmuş kavgaya 22 yaşındaki oğlan karsısına geceni tutup tutup fırlatıyordu çok güçlüydü.Küçükleri ise kıvrak hareketlerle ermenileri mesgul ediyordu.
Tam ermenilerin postunu çıkarmışlardı arkadan bir ermeni 22 yaşındaki oğlanı sırtından bıcakladı ve kaçtı.Oğlan olayın sıcaklıgıyla bır kaç dakika ayakta durmayı basardı fakat sonra yavasca yere dogru dustu.Kardeslerı yanına gelmıstı aglamaklıydılar fakat olayın öfkesi onların duygusallığını kör etmişti.
Abileri sadece şunları diyebildi:Babama Anneme Kız kardeşlerime siz sahip çıkacaksınız. dedi ve kardeşlerinin başlarını oksadı gülümseyerek.Sanki ölmüyordu sanki mutlu olmuş gibiydi yüzündeki durum.İki kardeş evlerine doğru gidiyordu hızlıca akıllandırakkı soruda evdekılere ne hesap vereceklerı nasıl anlatacaklarıydı.Bu olayın intikamını almak istiyorlardı ama yaşları genctı ne yapabılırlerdı.

Kendılerını bır anda buyumus guclenmıs olgunlasmıs gıbı hıssedıyorlardı eve atılan her adımda bır yas daha buyuyorlardı resmen.Eve yaklaştıklarında siyah bir toz bulutu görür gibi oldular dahada yakınlastıklarında kara dumanlar ve alevler evi sarmıştı.Koştular söndürmeye çalıştılar birazını söndürdüler ve baktı ki babalarının kafasını kesmişler annelerını ve kız kardeslerını bır odaya kitlemişler.
Anneleri kız kardeşlerini korumak için onların üstüne gerilmiş ama ne yazık ki faydası olmamıştı alevler her yandan sarmıştı onları.2 Genç gözyaşları içinde ne yapacaklarını nerde kalacaklarını bılmez bır halde bırbırlerıne sarılarak aglıyorlardı.


19 yaşındaki genç elıne kılıcını aldı ve koşarak ermeni grubun oturdugu mahalleye gırdı evlerini bastı ve 2 kişiyi öldürdü 1 kişiyide yaraladı ardından ermenilerin sayıları fazla olduğu için dayanamadı ve oda şehit olmuştu.
Tek Başına Kalan 16 yaşındaki genç büyümeyi güçlü olmayı bekliyordu o anın geldiğini anladığı an saldıracaktı ermenilere.Gitti başka diyarlara orda demircilikle ugrastı cuval tasıdı nice işler yaptı atlara baktı , bulabıldıgı ıslerı yapmaya calıstı hayatta kalmaya calıstı tek basına.

Umarım beğenmişssinizdir.Hepsini ben yazdım çalıntı değildir.Emeğe Saygı Lütfen...
İleriki sayılar isteğe göre yayınlanabilir.