EA, MMO özellikleri taşıyan yeni yarış oyunu Need for Speed World'ün ilk kapalı betasının bugün başladığını duyurdu. Önümüzdeki birkaç ay içinde NFS World beta kayıtları devam edecek. NFS World'ü test etme şansını yakalayacak olan kullanıcılar oyunun geliştirme ekibine katkıda bulunarak oyundaki hataları bildirecekler ve tabiki oyunu ilk oynayan kullanıcılardan birisi olacaklar.


NFS World Kıdemli Yapımcısı John Doyle, yeni oyunları hakkında; "Dünyanın dört bir yanındaki hız tutkunları için tamamen yeni bir eğlence deneyimi. Need for Speed'in klasik, adrenalin dolu yarışlarına yeni güçlendirme sistemi ve ek olarak derin bir rol yapma tarzı ekledik." dedi.


Need For Speed World, serinin önceki oyunlarından Most Wanted ve Carbon'da bulunan şehirleri de içinde barındırıyor. Ayrıca NFS World, 12 kişilik yarışları ve 250 km²'lik yarış alanlarına da sahip.


Need For Speed World, bu yaz PC için piyasaya çıkacak. Beta testi hakkında daha fazla bilgi için http://world.needforspeed.com'u ziyaret edebilirsiniz.