#
ARKADAŞLAR BENİ GRUPTAN TANIYORSUNUZ. KURALLARA ÇOK ÖNEM VERİRİM. GRUBUMUZDAKİ TURNUVA KURALLARIMIZ AYNEN BURADA DA GEÇERLİDİR. UMARIM HERHANGİ BİR CEZAİ YAPTIRIM YAŞAMADAN TURNUVAMIZI TAMAMLARIZ.1. Turnuvaya katılım için www.turnuval.com' a üye olmak gerekir.

2. Yönetici tarafından açılan "Turnuva Kayıt Belgesine" gerekli bilgileri eksiksiz doldurarak başvurmak yeterlidir.

3. Turnuvamızda takımlar yöneticiler tarafından yayınlanan takım listesi dışından olamaz.

4.
Tüm oyuncuların takımları "www.kuracek.com" yardımıyla dağıtılır.


5. Turnuva sistemi katılıma göre yönetici tarafından belirlenir.

6. Grup maçları için süre 48 saat, eleme maçları için 24 saattir. Yönetimden süreye ekleme gelmediği veya aksi belirtilmediği takdirde yapılmayan maçlar hükmen verilir.

7. Takımlar belli olduktan sonra takım değişimi yapmak veya turnuvadan çekilmek kesinlikle yasaktır. Bu kurala uymayanlar hakkında disiplin işlemi uygulanır.

8. Maçlar transfer yapılmadan mevcut kadrolarla yapılır.

9. Turnuva maçları Orijinal FM2013 son sürümüyle yapılır.(Korsan transfer yamaları kullanılamaz.)

10. Maçlar "Rekabet" Modundan "Başbaşa Lig" seçeneğiyle yeni kurulmuş oyunla yapılır.

11. Final maçları dahil tüm maçlar "İç Saha-Dış Saha" olmak üzere 2 maç olarak yapılır.

12. Turnuva maçlarında 2'li averaj sistemi geçerlidir. Grup maçlarında 3'lü averaja gerek duyulursa bu 3 takım arasındaki puan durumu ayarlanarak 2'li averaja bakılır, yine eşitlik olması durumunda 3'ü arasında "Genel Averaja" göre sıralama yapılır.

13. Her bir maç sonunda "Screenshot" almak zorunludur.Tavsiye edilen "Bilgi-Ekranı böl" ekranından alınan fotoğraflardır.

14. Eşleşmelerde mazeret bildirmeden yapılmayan maçlar Hükmen verilir. Gerek görülürse disiplin cezası uygulanır.

15. İnternetten indirilen başkalarının yaptığı Hazır taktikleri kullanmak yasaktır. Kullananlar hakkında disiplin cezası uygulanır.

16. Maçlar sırasında oyundan düşme olursa kalan dakikalar oynanır ve skorlar toplanarak nihai sonuç belirlenir. Örneğin 30.dk da skor 2-0 ken oyundan düşüldüyse 60.dk üzerinden yeni maç yapılır ve 30.Dk lık kısımdaki skorla toplanır.

17. İlk 2 maç sonunda üst tura çıkacak takım belirlenemiyorsa, maçlar yok sayılır ve yeniden oyun kurulup 2 maç daha yapılır. Yine sonuç belirlenemiyorsa aynı şekilde devam edilir.

18. Grup içinde veya maçlar sırasında hakaret/küfürleşme yasaktır. Hakaret/Küfür olduğunda fotoğraf aldığınız takdirde disiplin cezalarından uygun görülenler uygulanır.


DİSİPLİN YAPTIRIMLARI(HAZIR TAKTİKLER-KÜFÜR/HAKARET-TURNUVAYI AKSATMAK VS)

1/a- fiili gerçekleştiren oyuncu bahsi geçen maç için hükmen mağlup sayılır
1/b- fiili gerçekleştiren oyuncuya duruma göre "3" puan silme cezası verilir
1/c- fiili gerçekleştiren oyuncu turnuvadan ihraç edilip yerine yedeklerden oyuncu alınır veya tüm maçlarında hükmen mağlup sayılır
1/d- fiili gerçekleştiren oyuncuya sonraki turnuvaya katılma yasağı getirilir
1/e- fiili gerçekleştiren oyuncu gruptan tamamen atılır.