Bu PlayStation 2 için küçük bir adım, Avrupa’ya yayılmış oyuncular için büyük bir sıçrama. Çevirim içi oyun devrimine katılma vakti geldi.

Oyun değişti... iyi anlamda! Henüz heyecanlanmadıysanız, PlayStation 2’nizi geniş bant internete bağlayın ve arkadaş canlısı oyunculardan kurulu ve her geçen gün büyüyen topluluğun bir parçası olun. Ağ oyunu oyun oynama anlayışınızı kökten değiştirecek, inanılmaz oyun deneyimini diğer oyuncularla paylaşma imkanı sunuyor, istediğiniz herhangi bir anda.

Yani, ağ oyunu nedir?

Özünde, ağ oyunu bir insan bütünlüğünü anlatmak için kullanılan bir terimdir, genellikle farklı bölgelerde yaşayan, beraber oyun oynayan ve tabiî ki çevirim içi. PlayStation ağ oyunu ücretsiz; herhangi bir kayıt bedeli yoktur. Sadece internet bağlantınız masrafları ve bir de ağ uyumlu bir oyun satın almanız yeterli.

İşte başlamak için ihtiyaç duyduklarınız:

1. Ağ uyumlu bir PlayStation 2 – bu dahili ağ bağlantısı olan ya da ağ adaptörü bağlanmış bir PlayStation 2 olabilir. Bir bellek kartına da (Memory Card (8 MB)) ihtiyacınız olacak
2. Bir ağ erişim diski, ağ ayarlarınızı yapabilmeniz için bir kılavuz.
3. Geniş bant bir internet bağlantısı, kablo ya da ADSL fark etmez fakat geniş bant olmalı (en az 512 kbps)
4. Ağ uyumlu bir oyun, liste her geçen gün artıyor.

PlayStation 2’mi ağa nasıl bağlarım?

PlayStation 2’yi ağınızın bir parçası yapmanın en kolay yolu ağ erişim diskindeki (Network Access Disc) yönergeleri uygulamaktır. Eğer isterseniz, PlayStation 2’yi ağ için bir çok farklı yoldan manüel olarak ayarlayabilirsiniz.